'Bacówka Pod Honem'

'Bacówka Pod Honem'
4.3/5 rating (40 votes)

Bacówka PTTK „Pod Honem „ usytuowana  we wsi Cisna przy głównym szlaku beskidzkim i europejskim szlaku dalekobieżnym E-8  . W Cisnej zbiegają się najważniejsze szlaki komunikacyjne Bieszczadów Zachodnich. Blisko stąd zarówno do położonych dolinach miast i miasteczek ,w wysokie partie gór jak i w strefę Jeziora Solińskiego. Splatają się tu również liczne szlaki turystyczne.

Łatwo również stąd dojść  lub dojechać do interesującego turystycznie  i kulturowo Beskidu Niskiego i w leżące na Słowacji Bukovske Vrchy oraz do Medzilaborców, gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Nowoczesnej prezentujące twórczość króla pop artu Andy Warhola.
Piękna drewniana bacówka wybudowana została w 1986 roku na wys. 663 m u podnóża góry Hon w pasmie górskim Wysokiego Działu, porośniętego lasami z dużą ilością dzikiej zwierzyny. Lokalizacja bacówki na zacisznym, uboczu modnej, owianej  bieszczadzka  legendą miejscowości daje turystom możliwość wyboru między bezpośrednim kontaktem z atrakcjami wczasowej wsi a ominięciem zgiełku cywilizacji.

Specyfikacje

  • Typ pokoi: 2,3 ,4 i 8 osobowe
  • Liczba miejsc noclegowych: 43
  • Opis dodatkowy:

Kontakt

tel. 660 116 025

e-mail: kontakt@pod-honem.pl

Udostępnij

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.