Dom Turysty PTTK Spichlerz

Dom Turysty PTTK Spichlerz
4.0/5 rating (4 votes)

Zapraszamy do uroczego Domu Turysty PTTK Spichlerz w Kazimierzu Dolnym. Kazimierskie spichlerze to wyjątkowa w skali kraju grupa zabytków. Choć z wybudowanych około 60 przetrwało do naszych czasów tylko 11, dobitnie świadczą one o wspaniałej przeszłości Kazimierza.

Spichlerze to magazyny zbożowe budowane, co najmniej od XVI stulecia z kamienia (z wcześniejszych, drewnianych, nie pozostał ślad...). Miasto było, bowiem znacznym centrum handlu zbożem, które przywożono zaprzęgami do Kazimierza a stąd spławiane Wisłą do Gdańska i dalej do krajów Europy zachodniej. Na handlu tym urósł dobrobyt miasta a wzbogaceni mieszczanie nie żałowali gotówki by magazyny pełniły nie tylko role praktyczną, ale też dodawały prestiżu swoim właścicielom. Spichlerze z reguły sytuowano krótką ścianą frontem do Wisły. To właśnie fasady spichlerzy nadają im niezwykłe piękno. Spośród kazimierskich spichlerzy wyróżnia się spichlerz Kobiałki - w którym dziś mieści Dom Turysty PTTK.

Zbudowany w XVII wieku, malowniczo wpisany w krajobraz bulwaru nad Wisłą, jest wymarzonym miejscem wypoczynku. Restauracja zaprasza na dobre obiady przed lub w trakcie spaceru nad Wisłą. Zorganizuje również wspaniałe przyjęcie weselne, komunijne, bankiet czy konferencję, a także imprezy plenerowe jak biesiady czy ogniska.

Spichlerz to miejsce, którego niepowtarzalna lokalizacja i urok mogą stanowić doskonałą oprawę konferencji lub spotkania biznesowego. Do dyspozycji sala konferencyjna, wyposażona w multimedia na około 100 osób.

Dom Turysty Spichlerz dysponuje 28 pokojami na czterech piętrach. Każde piętro w innej kolorystyce. Łącznie 76 miejsc noclegowych w pokojach:

- 21 pokoi 2-os.

- 4 pokoje 3-os.

- 1 pokój 4-os.

- 2 apartamenty 2-os.

Pokoje wyposażone w łazienkę, zestaw do przygotowania herbaty lub kawy, odbiorniki TV. Internet WiFi w całym obiekcie. W hollu recepcyjnym stanowisko komputerowo - internetowe do dyspozycji gości. Przy obiekcie pole namiotowe i stanowiska caravaningowe. Dodatkową atrakcją jest zlokalizowany na terenie przy obiektowym Park Linowy.


WILLA MURKA to dawna Willa „Sopoćko” wybudowana około 1920r na życzenie małżeństwa Stefanii i Bronisława Sopoćko. Dom chociaż po wojnie trochę przebudowany ,ma charakter polskiego dworku w stylu barokowym. Los willi był podobny do innych własności prywatnych po 1945r i przechodził burzliwe losy: był domem dziecka ,domem turysty a potem oficjalnie domem ”MURKA” PTTK .W jakimś momencie po drodze tych zmian nieruchomość była odzyskana przez spadkobierców a następnie sprzedana.

Obecny właściciel obiektu Bieszczadzkie Schroniska i Hotele PTTK sp.z o.o w Sanoku w roku 2014 zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków przeprowadziła w obiekcie kapitalny remont.

Obiekt dysponuje 15 pokojami w tym 8 apartamentami i pokojem dla osób niepełnosprawnych.

Niebywałym atutem WILLI MURKA jest jej usytuowanie z bezpośrednim widokiem na Wisłę i na zachody słońca.

 

Specyfikacje

 • Typ pokoi: 2 apartamenty 2-osobowe, 4 pokoje 3-osobowe, 21 pokoi 2-osobowych, 1 pokój 4-osobowy
 • Liczba pokoi: 28
 • Opis dodatkowy:

  Kontakt:

   

  Dom Turysty PTTK SPICHLERZ

  ul. Krakowska 61

  24-120 Kazimierz Dolny

  tel. (81) 8810036

   

   

   

Udostępnij

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.