Pokoje Gościnne PTTK w Dukli

3.0/5 rating (6 votes)

Malownicza miejscowość Dukla położona jest w Beskidzie Niskim nad rzeką Jasiołką ,prawym dopływem Wisłoki na wysokości 335m npm .Miasto lokowane w 1366 roku rozwinęło się w średniowieczu dzięki dogodnemu położeniu na szlakach handlowych prowadzących przez Przełęcz Dukielską na Węgry .Niegdyś Dukla znana była z handlu winem węgierskim .Z tego okresu pochodzą istniejące do dziś piwnice w Rynku –dawne składy win .Miasteczko na przestrzeni wieków było wielokrotnie niszczone pożarami,ale największe straty poniosło w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej ,kiedy o Przełęcz Dukielska toczyły się zacięte boje .Po wojnie odbudowane i nadal rozbudowywane wraca do dawnej świetności 
Dukla z uwagi na swe usytuowanie ,jest dogodna bazą etapową dla turystów zmotoryzowanych i pieszych ,udających się do przejścia granicznego w Barwinku .

Zlokalizowane w zabytkowym budynku Pokoje Gościnne oferują gościom 56 miejsc noclegowych :
w 3 pokojach - 2-3 osobowych (każdy z kabiną prysznicową ,toaletą ,tv) - w cenie 30 zł./osobę
w 2 pokojach 5-osobowych - w cenie 20 zł/osobę 
w 4 pokojach 10-osobowych - w cenie 20 zł./osobę

 

Możliwość całodziennego wyżywienia w cenie 20-25 zł. ,cena obiadu 10-15 zł. 
Przy obsłudze wycieczek oraz dłuższych pobytach indywidualnych wysokie rabaty .

Na życzenie gości oferujemy: -organizowanie imprez (bankiety, przyjęcia okolicznościowe )
-catering
-bezpłatny dostęp do internetu 
-Zimą w odległości 5 km od obiektu czynny w godz.9-21 wyciąg narciarski .(w razie braku śniegu sztucznie zaśnieżany )-nasi klienci mają zniżki na korzystanie z wyciągu .

Atrakcje turystyczne okolicy:
-pustelnia św.Jana z Dukli
-Skansen Przemysłu Naftowego w Bóbrce
-dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu 
-Skansen Muzeum Budownictwa Łemkowskiego w Zyndranowej 
-liczne szlaki turystyczne do pieszych i rowerowych wędrówek

 

Obiekt dysponuje dwiema salami restauracyjnymi na łączną ilość 70 miejsc . Jedna z sal urządzona jest w stylu Tawerny pirackiej z bufetem znajdującym się na statku żaglowym . Serwowane są tam tradycyjne dania kuchni polskiej i regionalnej. Druga sala urządzona jest w stylu karaibsko-afrykańskiej wyspy ,z licznymi rzeźbami i akcentami uatrakcyjniającymi spędzenie wolnego czasu. Bufet na tej sali wykonany jest na wzór afrykańskiej chaty krytej trzcina - tu podawane są egzotyczne dania z całego świata i przepyszne pizze. Istnieje możliwość indywidualnych zamówień dań nie będących w karcie restauracyjnej .

Adres kontaktowy

Pokoje Gościnne PTTK w Dukli

Rynek 25

38-450 DUKLA ,

Tel. (013) 433 00 46

Specyfikacje

  • Typ pokoi: 2,3, osobowe
  • Liczba miejsc noclegowych: 56
  • Przedział cenowy: od 20 zł/os. do 30 zł/os.

Udostępnij

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.